U prefinjenom ambijentu Lazure Hotel & Marine u Herceg Novom 19. oktobra održano je ekskluzivno Michelin gastronomsko veče, koje je okupilo brojne ugledne zvanice, diplomate i predstavnike hotelske i ugostiteljske industrije.
Događaj je organizovan u saradnji Lazure Hotela & Marine, međunarodne organizacije „Ja volim Francusku“, uz podršku Turističke organizacije Herceg Novi i Opštine Herceg Novi, koji su prepoznali značaj ove večeri za promociju destinacije i unapređenje turističke ponude.
Svečani uvod u događaj dao je Branko Putnik, generalni menadžer Lazure Hotel & Marine, koji je izrazio ponos što je hotel bio domaćin večere inspirisane francuskom kulinarskom tradicijom i Michelin standardima.
“Michelin večera u Lazure Hotelu & Marini potvrđuje našu posvećenost izvrsnosti i našu ambiciju da Herceg Novi bude prepoznat kao destinacija vrhunske gastronomije i luksuznog odmora. Posebno me raduje što su naši mladi šefovi kuhinje imali priliku da rade rame uz rame sa vrhunskim Michelin šefovima iz Francuske, čime su dodatno obogatili svoje iskustvo i doprinijeli kvalitetu ponude našeg hotela.”
U ime Turističke organizacije Herceg Novi obratila se Kristina Milatovići.
„Riječ je o prvom koraku nove međunarodne saradnje između Herceg Novog i francuske regije Alzas, koja kroz gastronomiju povezuje kulturu, turizam i lokalni razvoj, a sa ciljem da se Herceg Novi pozicionira kao destinacija za vrhunska iskustva. Michelin je mnogo više od prestižne zvjezdice – to je globalni simbol izvrsnosti, kvaliteta, dosljednosti i kulinarskog identiteta. Dovođenjem Michelin koncepta u Herceg Novi, grad ulazi na mapu destinacija koje nude vrhunska iskustva i otvara vrata novom profilu gostiju, uključujući ljubitelje luksuznog i gastro turizma“.
Tokom večeri prisutnima se obratila i Slađana Novaković, predsjednica udruženja Ja volim Francusku, koja je istakla značaj kulturne i gastronomske razmjene između Francuske i Crne Gore, kao i saradnje sa Međunarodnom unijom regije Alzas.
Izuzetne kreacije predstavili su Michel Husser, vlasnik jedinog restorana na svijetu koji neprekidno nosi Michelin zvjezdicu već 88 godina, i Christian Cottard, svjetski poznati poslastičar i vicešampion u umjetnosti poslastičarstva. Njihova jela spojila su francusku tradiciju i mediteranske note – poput karpaća od plavorepe tune s citrusima, rulade od pačje foie gras s bijelim tartufom i karamelizovanog svinjskog karea s rižotom od celera, dok su deserti Christiana Cottarda, među kojima se izdvajao ledeni kapućino s kremom od cikorije, oduševili sve prisutne.
Ova Michelin večera još jednom je potvrdila status Lazure Hotel & Marine kao mjesta koje spaja luksuz, kulturu i međunarodnu saradnju, te postavlja Herceg Novi na mapu destinacija koje njeguju najviše standarde kada je riječ o vrhunskoj usluzi i jedinstvenom gastronomskom iskustvu.
Join the discussion