Zaljubljenici u prirodu i trčanje imaju priliku da učestvuju u jedinstvenoj trci – Biogradska Gora Vertical 3. maja. Ova uzbudljiva trka, koja je pravi izazov za sve ljubitelje trail trčanja, startuje u 10:00h sa parkinga Kraljevo Kolo, a cilj je na visokom Bendovcu iznad čuvenog Biogradskog jezera.
Trasa, duga 9 kilometara, sa impresivnim usponom od 1000 metara, vodi kroz srce Nacionalnog parka Biogradska gora, jednog od najljepših prirodnih bisera Crne Gore.
Jedna od posebnosti ove trke je i kontrolna tačka na samom Biogradskom jezeru, što će svakom učesniku omogućiti da uživa u prelijepim pejzažima tokom trčanja. Biogradska Gora Vertical nije samo trka, već prava avantura, koja spaja fizičku izdržljivost i ljepotu prirode.
Prijave za trku su otvorene od 19. marta. Važno je napomenuti da registracije nakon 15. aprila ne garantuju startni paket, pa je preporučljivo da se prijavite što prije kako biste obezbijedili svoj paket i učestvovali u ovoj nezaboravnoj avanturi.
Pobjednike očekuju vrijedne nagrade, a svakom učesniku će biti omogućeno da doživi jedinstvenu atmosferu ove trke i izazove koji dolaze sa trčanjem u jednoj od najljepših prirodnih oaza Balkana.
Biogradska Gora Vertical se organizuje u saradnji sa partnerima Turističkom organizacijom Kolašin i Turističkom organizacijom Mojkovac, a prijave možete izvršiti putem linka u opisu profila.
Pridružite se, izmjerite svoje snage i budite dio ovog spektakla na otvorenom!
Join the discussion