Tradicionalni Festival vina i ukljeve, koji se već 24. godine održava na Virpazaru, ove godine je obilježen na nešto drugačiji način – bez izlagača i kulturno – umjetničkog programa, saopštavaju iz TO Bar.
“Imajući u vidu da je pandemija onemogućila organizaciju festivala na kakav smo navikli, MZ Crmnica, Opština Bar i TO Bar ipak nisu odustali od organizacije. Omogućen je takmičarski dio, kako tradicija održavanja ovog važnog i prepoznatljivog festiala ne bi bila prekinuta” – navodi se u saopštenju.
(Listajte galeriju)
Nagrade su dodijeljene u kategorijama za najbolji mladi vinograd kao i za najbolje vino.
Predsjednik MZ Crmnica i Organizacionog odbora Festivala, Tomo Ukšanović iskazao je zadovoljstvo što se kontinuitet ove manifestacije ipak uspio održati i istakao da su ovog puta učestvovala samo registrovana poljoprivredna gazdinstva.
Festival je otvorio predsjednik Opštine Bar Dušan Raičević koji je čestitao svim učesnicima festivala koji su svojim posvećenim radom došli do nagrada i na taj način potvrdili kvalitet svojih proizvoda.
(Listajte galeriju)
Vina su bodovana na način da su ona ocijenjena od 80 do 84,99 dobila srebrnu medalju, dok su vina sa bodovima od 85 do 89,99 dobila zlatnu medalju. Ukupno je učestvovalo 17 izlagača a prema riječima komisije, nijanse su odlučivale.
“Turistička organizacija Bar, nadajući se svršetku pandemije Covid 19, ohrabruje buduće zainteresovane da učestvuju u festivalima koji predstoje u želji da se njeguju tradicionalne vrijednosti koje baštini naša opština” – zaključuje se u saopštenju.
Join the discussion